Ta witryna wykorzystuje pliki cookies

close

Producenci

Giro

Kask Giro Quarter Mat Black Mips


CENA: 279,00 zł

Giro Quarter MIPS Helmet 2017 

Kask Quarter z systemem MIPS to stary poczciwy quarter, ale tym razem usprawniony o system absorbujący większą częśc energii przy upadku a także wyposarzony został w pokrętło do płynnej regulacji znane z typowych kasków szosowych czy MTB, dzięki czemu nie przeszkdza podczas wykonywania ewolucji.

 

Twój mózg ma poślizg.

System MIPS w jaki wyposażane są kaski zarówno rowerowe jak i narciarskie czy snowboardowe pojawił się już w 2011 roku i jest wynikiem długoletnich badań i współpracy z lekarzami neurologami i neurochirurgami. I co najlepsze: ma chronić dość cenną część naszego ciała – mózg!

MIPS naśladuje zachowanie naszego ciała. Nasza głowa posiada bowiem wewnątrz czaszki specjalną membranę, po której nasz mózg nieznacznie może się ślizgać podczas wstrząsu. Oczywiście ma ona ograniczone działanie, dlatego testowanie jej działania jest zabronione!

MIPS to superbohater.

I tu do akcji wkracza MIPS. Jest to system, który oddziela kask od wewnętrznej wyściółki specjalną dodatkową warstwą umieszczoną na elastycznych zaczepach. W skrócie wygląda to jak dodatkowa cienka i dość miękka warstwa sztucznego tworzywa w środku kasku, która lekko się „ślizga”. To właśnie do niej przyczepione są gąbki wewnętrzne.

System ten zapewnia zmniejszenie sił, jakie działają na mózg ridera podczas upadku. MIPS ma chronić nie tylko przed uderzeniami pionowymi, ale też skośnymi, a te są podobno najgroźniejsze dla głowy, nawet w kasku. W ciągu kilku milisekund uderzenia powłoka MIPS przesuwa się o kilka milimetrów.

System wygląda całkiem niepozornie, ale nie dajcie się zwieść jego wyglądowi. To dzięki niemu podczas gleby kask przesunie się minimalnie na głowie przyjmując całe uderzenie, a to co najcenniejsze, czyli mózg pozostanie nienaruszone*.

*Warunkiem skutecznego zadziałania jest posiadanie mózgu ;) (źródło: http://43ride.com/bike-fashion/2015/mips-co-i-jak/)